Common Purpose Sözleşmesi

Common Purpose Sözleşme Kuralları uzun senelerin tecrubesiyle gelistirilmiş ve programlarda faydalı oldukları kanıtlanmış kurallardır.

_Intro Image.jpg

Öğrenmeye açık olun

Normalde duymak istemeyeceğiniz bakış açılarını duymaya hazır olun- ve bunlardan bir şey öğrenmeye istekli olun. Kesinlikle karşı çıktığınız fikirler duyacaksınız; bizce liderler başkalarının neler düşündüklerini bilmelidirler ki, bu sayede o fikirlerle birlikte, karşıt ya da uzaktan çalışabilsinler.

Lider olun

Katkılarınızın konuyla bağlantılı olduğuna emin olun ve zor sorular sormaya hazırlıklı olun. Kendiniz olarak konuşun. Diğer katılımcılar kendilerini dile getirme cesaretini bulduklarında, onlara destek olun. Eğer grubun halledebilecegi bir konu olursa bunu program yoneticisine bırakmayın.

Chatham House Gizlilik Sözleşmesi'ne sıkı sıkıya uyun

Uluslararası kurala göre: "katılımcılar aldıkları bilgileri kullanmakta özgürdürler, fakat konuşmacıların ya da diğer katılımcıların kimlikleri veya bağlı oldukları kurum açıklanmamalıdır; bu bilgilerin toplantıdan elde edildiğinden de söz edilmemelidir".

Hem katkıda bulunanlar, hem de katılımcılar kendilerini özgürce ifade edebileceklerini hissetmelidir. Bu anlayışa sahip olmak bir ayrıcalıktır. Aksi takdirde, katkıda bulunan kişilerin özgürce konuşması muhtemelen olası olmayacak ve bu gelecekteki katılımcıların bilgilerden mahrum kalmasına sebep olacaktır

Hem gücenmekten hem de gücendirmekten kaçının

Herkesin gerçekten düşündüğünü dile getirebileceğini hissetmesi önemlidir. Düşünceler açık açık veya düşünülmeden dile getirildiği zamanlarda, ani karar vermeyi ertelemenizi ve yapıcı bir tartışmaya girmenizi rica ediyoruz. Bunun yanı sıra, saygılı bir şekilde iletişim kurmanızı ve düşüncelerinizin veya kullandığınız dilin neden rahatsızlık yaratabileceğine dair size verilen geribildirimleri dinlemenizi rica ediyoruz.

Etkili katılıma özen gösterin

Programınızı her güne tam olarak katılabilecek, verilen zamanlamalara uyabilecek şekilde yapın. Kendinizi iyi hazırlayın ve önemli olmadıkça telefonla rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun.

 

"Bu program iş ve sosyal yaşamla ilgili, aynı anda birkaç kitabı okuma ve hatta okunanları hızlıca yaşama etkisini yaratan bir eğitimdi. İş yaşamında aktif çalışanlar için bu deneyim, kaçırılmaması gereken bir fırsat !”

Nur Coşkun
Net İletişim Danışmanlık Kurucusu